Józsa Réka

Alkotásai

Józsa Réka 5 éves lehetett, amikor eldöntötte nem táncolni, hanem rajzolni szeretne. Így kezdődött pályafutása, majd folytatódott a Kecskeméti Képzőművészeti Szabadiskola grafikai műhelyében, Patkós László tanár úrnál, ahol több mint egy évtizedig koptatta a rajzpadot. Gyermekkora szerves részévé vált a Jókai utcai műhely látogatása. Máig emlékszik az óriási kapu becsapódásának hangjára, a kilincs fogására.

Elmondása szerint a Szabadiskolába nem tanulni járt, hanem „játszani”, észre sem véve, hogy az a rengeteg élmény, mely fejlesztette és alakította az ott tanuló diákok kreatív látásmódját ténylegesen feladat, technika, iránymutatás vagy épp elengedés, azaz nevelés.

Később Bruncsák András tanár úr óráit látogatta, ahol sok, újfajta tudással, műfajjal találkozott és gazdagodott.

2016-ban felvételt nyert a Pécsi Egyetem festőművész szakára, ahol Losonczy István volt a mestere. Az egyetemi évek meghatározóak voltak számára, kitágult a világ, a látásmódja szélesedett. Itt indult el nála egy folyamat, hogy hogyan fogja fel az alkotást, mit jelent számomra a festészet.

Az egyetem utáni kisebb alkotói szünetet követve vált éretté művészi gondolkodása.

Művészetét foglalkoztatja a tiszta, intuitív vizualitást, mely leredukálódik a puszta látványhoz társított élményre, felhasználva olyan szimbólumokat is, melyek jellegükből vagy jelentéstartalmukból fakadóan érvényesülnek. A technikai megfogalmazással való játék, a színek és formák harmóniája vagy épp diszharmóniája. A festészeten túl érdeklődik az installációk és a digitális alkotások iránt, de a rajz örök „szerelem”.

simplepay_hu_v2